2D zobrazování

Planmeca ProMax® 2D

Planmeca ProMax® 2D

Planmeca ProMax® 2D je komplexní maxilofaciální snímkovací systém, který zavádí nový standard v panoramatickém a cefalometrickém snímkování. Jeho konstrukce a princip činnosti vycházejí z nejnovějších vědeckých výzkumů a technologických inovací a splňují nejnáročnější požadavky moderní radiologie.

Nejdůležitější vlastnosti:

Moderní technologie

 • Autofokus automaticky nalezne fokální vrstvu pro dokonalé panoramatické snímky
 • Dynamické řízení expozice (DEC) měří radiační propustnost pacienta a poté automaticky nastavuje expoziční parametry
 • Patentovaná technologie SCARA (Selectively Compliant Articulated Robot Arm) zaručuje anatomicky přesnou geometrii snímkování pro čisté a bezchybné snímky
 • Jednoduchá aktualizace – kdykoli lze přidat cefalostat nebo možnost 3D snímkování

Snadné používání

 • Úplný výhled na pacienta při jeho polohování pomocí tří laserových polohovacích paprsků
 • Pohodlný boční přístup
 • Jednoduché uživatelské rozhraní
 • Všestranný zobrazovací software Planmeca Romexis®
 • Podpora TWAIN a plná kompatibilita s DICOM

Dokonalé panoramatické snímky – pokaždé

Unikátní funkce Autofokus automaticky nalezne fokální vrstvu pomocí průzkumného snímku řezáků pacienta, pořízeného s velmi nízkou dávkou záření. Pro výpočet správné pozice následně systém použije orientační body pacientovy anatomie, pacient je tedy ihned v téměř dokonalé pozici a nutnost opakovat snímek se výrazně snižuje. Výsledkem je dokonalý panoramatický snímek.

Největší výběr expozičních programů

Rentgenový přístroj Planmeca ProMax® nabízí největší výběr expozičních programů – jednoduše dokáže splnit všechny vaše klinické potřeby.

 • Panoramatické snímkování
 • Extraorální bitewing
 • Horizontální a vertikální segmentace pro panoramatický programe
 • Snímkování temporomandibulárních kloubů
 • Snímkování sinus

U všech programů lze aplikovat Dětský mód, který výrazně snižuje dávku záření zmenšením snímkované oblasti a automatickým snížením expozičních hodnot. Panoramatický program také umožňuje zúžení fokální vrstvy.

Neomezený rozsah pohybu

Přístroj Planmeca ProMax® je vybaven revoluční technologií SCARA (Selectively Compliant Articulated Robot Arm), která kombinuje elektromechanickou konstrukci s výpočtem tvaru dynamické rotace v reálném čase. Je tak možno optimalizovat snímkování u každého pacienta, ať už jsou diagnostické požadavky maxilofaciální stomatologie jakékoli. Precizní volné pohyby ramene přístroje umožňují používat širokou škálu snímkovacích programů, což u jiných přístrojů s fixní rotací není možné. SCARA nabízí vynikající snímací schopnosti pro všechny stávající i budoucí technologie.

Různé modely pro různé potřeby

Model Planmeca ProMax® 2D S3 se třemi klouby ramene (SCARA3) byl navržen tak, aby uspokojil všechny vaše potřeby v oblasti radiologie: panoramatické snímkování, reálný extraorální bitewing, snímkování temporomandibulárních kloubů (TMJ), snímkování sinus a 2D tomografii.

Model Planmeca ProMax® 2D S2 se dvěma klouby ramene (SCARA2) obsahuje základní programy pro panoramatické snímkování, extraorální bitewing, TMJ a snímkování sinus.

Oba modely je možno snadno aktualizovat pro 3D zobrazení a o digitální kefalostat.

Skvělá investice do budoucnosti

Planmeca ProMax® 2D je vyroben s ohledem na budoucí aktualizace. Modulární struktura přístroje umožňuje snadnou konverzi pro různé snímkovací moduly, neboť počítačově řízené rameno SCARA je mimořádně flexibilní a umožňuje vám plně využívat nové snímkovací programy. Rozhodnete-li se aktualizovat váš 2D přístroj na 3D nebo k němu přidat cefalostat, Planmeca pro vás má vždy řešení. Volitelné funkce lze instalovat před dodávkou přístroje nebo přidat později, díky čemuž je Planmeca ProMax nejuniverzálnější rentgenový přístroj na trhu.

Extraorální bitewing

Přístroje Planmeca ProMax® umožňují extraorální bitewing, což oceníte zejména v parodontologii, u starších či dětských pacientů, u pacientů se silným dávivým reflexem a také v situacích, kdy pacient trpí bolestí. Extraorální skusové snímky pomáhají zvýšit efektivitu práce, protože ve srovnání s konvenčním intraorálním snímkováním vyžadují méně času.

Výhody extraorálního bitewing:

 • Ideální pro pacienty – není potřeba žádné polohování senzoru
 • Interproximální kontakty zůstávají otevřené, zvyšuje se tak diagnostická hodnota snímku.
 • Větší diagnostická oblast než u intraorálních snímků
 • Více klinických dat: od řezáku po třetí molár
 • Vyšší produktivita - šetří čas a námahu v porovnání s konvenčním intraorálním snímkováním
 • Lepší pocit pro pacienty – eliminuje dávení

Kvalitní cefalometrie pro ortodoncii

Všechny potřeby ortodoncie uspokojí náš výjimečný přístroj se sofistikovaným softwarem.

Cefalometrické snímkování pomocí přístrojů Planmeca ProMax®:

 • Digitální cefalostat, který skenuje hlavu pacienta horizontálně pomocí úzkého svazku rentgenového záření s extrémně nízkou účinnou dávkou radiace
 • Výjimečná flexibilita formátů snímků až do velikosti 30 x 27 cm
 • Funkční opěrka hlavy se snadnou obsluhou zaručuje přesné polohování pro všechny cefalometrické projekce
 • Opěrky nosu a uší z karbonových vláken jsou mimořádně stabilní, hygienické a transparentní pro rentgenové záření
 • Přístroj se automaticky nastaví pro cefalometrické snímkování a pak zvolí odpovídající kolimátor

Modul Planmeca Romexis® pro cefalometrickou analýzu

 • Provádí cefalometrické analýzy a překrytí během několika minut
 • Plně přizpůsobitelné analýzy, šablony a reporty
 • Export a import do programu Microsoft Excel

Tomografie - Hodnotný nástroj pro implantologii

Tomografické programy Planmeca ProMax® 2D poskytují přesné tomografické informace pro analýzy, plánování a sledování implantologických a chirurgických procedur.

Tomografický systém Planmeca ProMax® vytváří čisté tomografické řezy jakékoliv části horní či dolní čelisti nebo temporomandibulárních kloubů. U příčných nebo podélných řezů lze nastavit jakýkoliv úhel, konstantní faktor zvětšení 1,5x spolu s kombinačním programem pak zajišťují přesnost měření.

Pozice a úhel tomografické expozice je automaticky nastaven dle zvoleného programu a místa snímkování. Pro jemné doladění pozice je možno použít pacientův otisk a pacientovu pozici pak snadno intuitivně nastavit pomocí joysticku. Přesnou stranu a orientaci tomografického řezu indikují dva laserové paprsky.

Digitální tomografie u přístroje Planmeca ProMax nabízí dva zobrazovací systémy: digitální lineární tomografii a Transtomografii®.

Inovativní patentovaný systém Transtomografie usnadňuje polohování pacienta a zvyšuje diagnostickou hodnotu snímků. Používá metodu vícenásobného kývání ramene k vytvoření lineárního tomografického efektu pomocí úzkého rentgenového paprsku.

Tomografické programy nabízejí široký výběr manuálních i automatických příčných a podélných expozičních programů a jejich kombinací. Kombinované tomografické snímky, které slučují příčné a podélné řezy na jeden snímek, jsou neocenitelné při plánování implantologických zákroků. Transverzální a podélné snímky zobrazují tutéž oblast ve dvou kolmých projekcích a poskytují tak informace o dané oblasti trojrozměrně se stejným zvětšením.

Potřebujete poradit?

Jsme Vám k dispozici, abychom zodpověděli jakékoli Vaše dotazy, které se týkají konkrétních produktů a služeb poskytovaných naší firmou. Pošlete nám zprávu a my Vám zavoláme zpět nebo pošleme e-mailovou odpověď.